Hakkımızda

 

 

gelecex.com, Kayıtlı Elektronik Posta, E-Fatura, Elektronik İmza, Mobil İmza gibi konuların yanı sıra Açık Anahtar Altyapısı, Kriptoloji işlemleri ve bu işlemlerde kullanılan cihazlar hakkında yazılar yayınlanan ve teorik ve pratik bilgilerin sunulduğu bir blog sitesidir. 

Günümüzde bir çok işlem dijital ortama taşınırken E-Dönüşüm konusu büyük bir önem taşımaktadır. Yukarıda bahsi geçen Kayıtlı Elektronik Posta, E-Fatura, Elektronik İmza gibi konular ise E-Dönüşüm kapsamında en önemli konular arasında yer almaktadır. Yapılacak işlemler gerek Avrupa’da yayımlanan standartlar kapsamında gerekse ülkemizde bu konularda söz sahibi Kurumların belirlemiş olduğu standartlar göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmelidir. Yayımlanan blog yazılarında bu standartlar hakkında bilgi verilecek ve verilen örnekler gerek teorik gerek pratik olsun bu standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

E-Dönüşüm işlemleri son kullanıcıya kolaylık sağlamalı, ve oldukça hızlı gerçekleştirilmelidir. gelecex.com olarak son kullanıcının kullanabileceği ve ülkemizdeki e-dönüşüme katkı sağlayacak açık kaynak kodlu projeler geliştirilmektedir. Geliştirilen açık kaynak kodlu projelere github sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Blog sayfamızı takip ederek bahsi geçen konular hakkında teorik ve pratik bilgiler edinebilir, ayrıca sosyal medyada twitter ve instagram aracılığıyla bizi takip edebilirsiniz.